Telefon: +420 774 88 11 88 objednávání v pracovní dny 9:00 - 11:00

Ordinační bělení zubů

Zářivě bílé zuby jsou v dnešní době všude kolem nás. Vídáme je nejen na televizních obrazovkách, ale i na billboardech, na stránkách novin a časopisů. Jedná se o trend dnešní doby, kterému se my v Centru dentální hygieny rádi přizpůsobujeme. A i když možná nepatříte k těm, kteří chtějí mít hollywoodský úsměv, musíte uznat, že bílé zuby jsou nejen synonymem zdraví, ale i krásy a úspěchu. Koneckonců již staří Římané dbali na barvu svých zubů, které se snažili brousit (například popelem).

Co je to vůbec bělení zubů a jak funguje?

Bělení funguje na principu rozpadu peroxidu vodíku, kdy jeho aktivní molekuly pronikají mezi krystaly skloviny a reagují s pigmenty. Bělicí účinek je velmi dobře viditelný, ačkoli zubní sklovinu nijak nezmění a nepoškodí. Jak je to možné? Tento efekt je způsoben tím, že přibližně 2% skloviny zubu jsou organické substance a podílí se na zabarvení. Celých 98% jsou krystaly anorganického původu a peroxid na ně nepůsobí. Pokud se bělení zubů provádí pod odborným dohledem a vyloučí se možná rizika (jakými jsou zubní kazy, alergie na peroxid vodíku, poruchy vývoje skloviny, těhotenství atd.) je bělení BEZPEČNÉ.

Co musím udělat předtím, než chci zuby vybělit?

Je nutné říci, že nejdříve by měl zuby prohlédnout, popřípadě ošetřit zubní lékař a měl by z nich být odstraněn zubní kámen. Až poté lze s bělením zubů začít.

Protetické rekonstrukce (korunky a můstky) či výměny výplní se provádějí až 14 dní po dokončení bělení.

Pro jaké bělení se mám rozhodnout?

V rámci naší komplexní stomatologické péče Vám nabízíme ordinační bělící systémy Opalescence a ZOOM2, s kterými máme velmi dobré zkušenosti a dosahujeme s nimi zářivých úsměvů každý den.  Pokud si nejste jisti, zda-li je právě pro Vás bělení vhodné, rádi Vás přivítáme na 15ti minutové konzultaci, kde s Vámi naše dentální hygienistka vše probere a popřípadě Vám poradí s výběrem vhodného bělícího systému.

Jak dlouho bělení trvá?

Záleží na tom, pro jaký systém bělení se rozhodnete. Řádově se jedná o 3x 15 minut. Tzn. i s přípravou zde pobudete přibližně 90 minut.

Funguje bělení vždy?

Nikdy Vám nemůžeme zaručit, jakého stupně zesvětlení zubů bude dosaženo, a jak dlouho bude výsledek stabilní. Výsledek je závislý na stupni zabarvení zubů, typu zabarvení zubů a také na Vaši životosprávě.

Jakého zesvětlení mohu vybělením dosáhnout?

Zuby obvykle zesvětlají o 3-8 odstínů. Nemůžeme Vám však předem říci, jakého stupně zesvětlení dosáhneme právě u Vás.

Pro koho je bělení nevhodné?

Bělení se neprovádí: u osob mladších 18ti let, u těhotných a kojících žen, u pacientů alergických na peroxid. Dále pak bělení není vhodné pro lidi s citlivými zuby, parodontologické pacienty a silné kuřáky.

Co musím po bělení dodržovat?

Nejdůležitější je fluoridace (1x týdně použití zubní pasty s fluoridem či fluoridový gel) zubní skloviny a také tzv. „bílá dieta“. (omezení potravin a nápojů, které zuby zabarvují). Nezapomeňte, že i barevné zubní pasty, ústní vody, ale i některé rtěnky zabarvují zubní sklovinu. Též kouření snižuje efekt bělení.

Vyhněte se po bělení kyselému jídlu a nápojům (ovoce, dresingy v salátech, víno, džusy). „Bílá dieta“ by se měla dodržovat nejméně 48 hodin po dokončení bělení. Detaily s informacemi o „bílé dietě“ Vám rádi poskytneme v našem centru.

Mohu mít po bělení citlivé zuby?

Bělení zubů může, i když zcela výjimečně, způsobit dočasné zvýšenou citlivost zubů. Ta však mizí během několika dnů po dokončení bělení. Mějte na paměti, že i kyselé potraviny a nápoje snižují hladinu pH v ústech a citlivé zuby proto mohou reagovat bolestivě.

Mohu po bělení kouřit?

Po bělící proceduře kouřit nedoporučujeme.


Facebook

Přidejte si nás na Facebooku a dozvíte se jako první chystané novinky a akce.

Připojte se k nám na Facebooku
ZDE

Kde nás najdete?

Centrum dentální hygieny
Sekaninova 12
128 00 Praha 2

Telefonní kontakt:
Recepce: +420 774 88 11 88

© 2024 Centrum dentální hygieny Praha | vytvořil Besocial Domů O nás Ceník Kontakt