Telefon: +420 774 88 11 88 objednávání v pracovní dny 9:00 - 11:00

Dentální hygiena

Důležitým pracovníkem stomatologického týmu CDH je dentální hygienistka. Jde o absolventku vyšší odborné školy, která je zaměřena specificky na problematiku dentální hygieny.

Zabývá se vyšetřením stavu chrupu, dásní, parodontu a úrovní zubní hygieny. Provádí diagnostiku pomocí odborného vyšetření a stanovení parodontologických indexů. Na základě výsledků uvedených vyšetření indikuje individuální prevenci snižující riziko vzniku onemocnění, případně provádí léčbu onemocnění již vzniklého.

Mezi léčebné výkony dentální hygienistky patří odstraňování zubního kamene (jak naddásňového, tak i poddásňového) a odstraňování zubního plaku. Nedílnou součástí její práce je individuální motivace a výuka správné ústní hygieny, doplněná o odborné poradenství při výběru vhodných pomůcek k domácí hygieně každého pacienta CDH.

K stěžejním činnostem dentální hygienistky patří výkony estetické. Jedná se zejména o odstraňování pigmentů z čaje, kávy a cigaret; čištění zubů na původní barvu; profesionální bělení zubů metodou Opalescence; drobné estetické úpravy chrupu.

Při dobrém zvládnutí a při správně prováděné ústní hygieně je možno dlouhodobě předcházet onemocněním chrupu a dásní u každého pacienta.

Všechny výše uvedené postupy, léčebná opatření, instruktáže, motivace i kontroly pacientů provádí v CDH diplomovaná dentální hygienistka vždy ve spolupráci a za pravidelných konzultací se stomatologem.

Ceník dentální hygieny


Facebook

Přidejte si nás na Facebooku a dozvíte se jako první chystané novinky a akce.

Připojte se k nám na Facebooku
ZDE

Kde nás najdete?

Centrum dentální hygieny
Sekaninova 12
128 00 Praha 2

Telefonní kontakt:
Recepce: +420 774 88 11 88

© 2024 Centrum dentální hygieny Praha | vytvořil Besocial Domů O nás Ceník Kontakt